Most INGYEN letölthető a teljes hőszigetelő, hőszigetelés videó +mp3 +extrák!
A hőszigetelő, hőszigetelés bejegyzés tartalmából:
A hőszigetelés legveszélyesebb munkafázisa téli időben:
A hőszigetelés legveszélyesebb munkafázisa téli időben:
A vödrös vakolatok, amelyek a hőszigetelésre vagy alapvakolatra kerülnek felhordásra, szinte kivétel nélkül vizes bázisúak. Ezért lehet szükség esetén vízzel hígítani a hőszigetelés vödrös vakolatát. Úgy mondjuk, hogy beállítjuk a vakolat konzisztenciáját. Ez a hozzáadott vízmennyiség általában nem lehet több mint 1-2 dl vödrönként. Feldolgozás előtt jól át kell keverni a vödörben lévő vakolatot, nem csak a konzisztencia beállítása miatt, hanem hogy a vödör aljára leült vakolatszemcséket is felkeverjük.
A "vizes bázis" azt jelenti, hogy úgy köt meg a vakolat, hogy eltávozik belőle a nedvesség.
Korábban említettem, hogy a vakolatgyártók 5 C fok alatt nem javasolják a hőszigetelési, vakolási munkálatokat. Ez fokozottan érvényes a hőszigetelésre kerülő színvakolatra a következők miatt.
A közelmúltban vásároltam egy időjárásjelző állomást, ami sok mindent mutat, de ami a hőszigetelés színezésénél a legfontosabb, a páratartalom és természetesen a hőmérséklet.
Nagyon sokszor mutatott a készülék 90%-nál magasabb páratartalmat is 5 C fok hőmérséklet alatt. Ilyen esetben a vakolatban lévő nedvességet ez a hideg, magas páratartalmú levegő alig tudja már felvenni. Ezért a vakolat kötési ideje nagyon hosszúra nyúlik.
Nyáron száraz jó időben szinte 2-3 óra alatt úgy megköt a vakolat, hogy akár az eső sem tud már kárt tenni a hőszigetelés vakolatában.
Téli hideg nedves időben ez a kötési idő 2-3 nap vagy még több is lehet.
Miért?
Egy köbméter 2 C fok hőmérsékletű levegő 90% páratartalom mellett csak 0,5 gramm nedvességet tud csak felvenni.
Ugyan ilyen hőmérsékletű levegő 50% páratartalom mellett már közel a hatszorosát, 2,8 g/m3 nedvességet vesz fel.
De egy 20 C fokos levegő 50% páratartalom esetén pedig már 8,7 g/m3 nedvességet képes felvenni és elszállítani a vakolatból.
Mi történik a vakolattal, ha a jön az eső, amikor még nem kötött meg a vakolat?
A következő bejegyzésben megmutatom, de ízelítőnek egy fotó: